Deniz Suyu Buz Makinesi

Denizciliğin ve balıkçılığın ihtiyaç duyduğu konuların başında teknik gelişmelerin yansıması olan insan hayatını kolaylaştıran teknik yenilikler vardır. Bu teknik gelişmelerin başında balıkçılık ve deniz taşımacılığında gıda olarak sebze, meyve ve diğer gıdalar ile balıkçılık alanında tutulan balıkların ilk tutulduğu andan tezgahta satıldığı ana kadar geçen süre zarfında depolanması ve sevkiyatındaki gelişmeler. Bu durumlar tedarik zincirinin önemli bir parçası olan soğuk tedarik zinciri konusunda da ciddi bir öneme sahip. Balıkçılarımızın tedarik zincirinin en önemli halkalarından birisi olan Deniz Suyu Buz Makinesi konusuna bakacağız.

Bir balıkçı teknesi düşünelim, bu balıkçı teknesi günlük balık tutma kapasitesi 10 tondan fazla olsun. Amacı tuttuğu balıkları sağ salim insanlara ulaştırmak olan bir balıkçı teknesi. Bu balıkçı teknesinin bir tedarik zinciri planlaması gerekmektedir. Biz ilk adımı tasavvur edeceğiz. İlk kısmı aklımızda kuracağız. Bu durumda ilk yapacağımız şey balıkların tutulduğu anda ne yapıldığını hatırlamak olacaktır. Bu andan sonra balıklar soğuk hava depolarında tutulabilir. Lakin bu pahalı ve teknelerin bütün modellerinde uygulanamayacağından tavsiye etmekte tereddüt ediyoruz. Bunların dışında enerji maliyeti de yüksek olacağı için ayrıca bir kambur olacaktır. Daha uygun bir çözüm aramaya yönelenlerin bulacağı çözüm, bizim de aklımıza gelen deniz suyu buz makinesi olacaktır.

Deniz suyu buz makinesi, balıkçı teknelerinde kullanılmak amacıyla uygulanacak tekneye göre özel olarak tasarlanmaktadır. Bu özelliği sayesinde balıkçı teknelerindeki verime hiç bir açıdan zarar vermemektedir. Aksine verimi arttırabilmektedir. Balıkçı teknelerinde aranan soğuk tedarik zincirini oluşturmaktadır. Önerdiğimiz makinelerde günlük buz kapasitesi modele ve ihtiyaca göre değişmekle birlikte, alt kapasite bir ton ile başlamaktadır. Üst kapasite ise beş tona kadar gitmektedir. Beş tondan fazla modeller için ayrıca danışılması tavsiye edilir. Makine ağırlık olarak da dört yüz elli kilogram ile bin yirmi kilogram arasında değişmektedir.

Evaporasyon sıcaklığı eksi otuz santigrat derece olup, buz üretimi için deniz suyunu kullanmaktadır. Bu özelliği nedeniyle deniz suyundan etkilenme ihtimalinden çekinenler için de iyi haberlerimiz var. Bütün parçalar tamamen paslanmaz malzemeden ve korozyona karşı dayanıklılığı olan malzemeden yapılmıştır. Ayrıca yerleşiminde de dikkat edilmesi gereken pek çok konu bulunmaktadır. Bunlar konusunda bilgi almak için bize sorabilirsiniz.

Deniz Suyu Buz Makinesi - Frigokey
Günlük Buz Kapasitesi 1 - 5 ton arasındadır.
Güç Tüketimleri Üretim (kw) 6.7 - 19
Güç Tüketimi Boşta (kw) 7.1 - 43
Ölçüler (mm) 1120 x 1000 x 1180 / 1800 x 1500 x 1540
Ağırlık 450 kg-1020 kg
Evaporasyon Sıcaklığı -30°C
Kondensasyon Sıcaklığı 38°C

İLETİŞİM İÇİN: +90 532 274 86 57

@FRIGOKEY TAKİP EDİN

FACEBOOK
Frigokey
Frigokey
Frigokey
Frigokey
Frigokey
Frigokey
YUKARI GİT