Şoklama Üniteleri

Şoklama ünitesi ürünlerin çok hızlı soğumaya ve depolanacağı sıcaklığa getirmek için kullanılan cihazlardır. Bu cihazlar adından anlaşılacağı üzere çok fazla sıcaklığı düşürmekte ve bunu çok ama çok hızlı yapmaktadır. Bu düşüklük sıfırın altında eksi kırka kadar varmaktadır. Bu sıcaklıklar ile yapılan soğutmada eğer doğru kontrol ile yapılmazsa zarar verici şekilde olabilir. Buna karşın kontrollü şekilde soğutma sağlanırsa şoklamadan ürün kalitesine yansıyacak verim açısından çok üst düzey olacaktır. Kaliteli işlerin bir özelliği de kontrollü olabilmesidir. Kontrollü çalışma durumunu sağlayan kaliteli ürünler ile çalışma şansı yakalarsanız, bu durumda şoklama ve ön soğutma konusunda kontrolün önemini bir kez daha yaşayarak göreceksiniz.

Bizim bu bilgilendirici yazıda kullanacağımız adıyla kontrollü şoklama. İşlemi yapan üniteyi ve işlevini açıklayacağım. Kontrollü şoklamada saniyeler kadar milisaniyeler de önemlidir. Buradaki önem ısı farkı yüzünden ürünlerin hasar görmesini engellemektir. Burada sıcaklık hızlı olduğu kadar milisaniyeler arasında uyum içerisinde düşürülmelidir. Bu uyumlu soğutma için de soğutmayı yapacak cihazların kalitesi ile kurulumdaki işçilik önem arz ediyor. Unutulmaması gereken önemli bir ayrıntı olarak tek başına hiç bir şeyin yeterli olmadığıdır. Yani, ne kaliteli işçilik kalitesiz malzeme ile tutar, ne de kaliteli malzeme kalitesiz işçilik ile. Bu durumda yapılması gereken işin zorluğu daha da büyümekte.

Şoklama Üniteleri - Frigokey

Üniteler genelinde çeşitlere ayrılan soğutma cihazlarıdır. Bu cihazlar ile ister ön soğutma veya şoklama ile saklama yapın, isterseniz size özel çözümler üretelim. Bu tip cihazlar daha kısa sürede soğuttuğu için enerji tasarrufu da sağlayacaktır. Bu enerji tasarrufunun yanında daha da önemlisi kazanacağınız zaman da size kalacak. Bu durumu iyi değerlendirmek sizin elinizde olmakla birlikte, yapacağınıza inandığımız akılcı kararlar nedeniyle de sizi bilgilendirmekten mutluluk duyacağız.

Uzmanından yardım almanın evrenselliğini düşününce anlaşılacağını. Bu konuda yapılacak şey ise yetkinliği zaman içerisinde kanıtlanmış kurumsal bir firma ile çalışmak olacaktır. Bu kurumsal firmada olması gerekenler arasında daha önce o konuda yapılmış referans işler ve memnun kalmış müşterilerdir.

Frigokey Soğutma Sistemleri sizin ihtiyacınıza özel ve kaliteli işçilik için burada ihtiyacınız olan bilgi ile beklemekte.

İLETİŞİM İÇİN: +90 532 274 86 57

@FRIGOKEY TAKİP EDİN

FACEBOOK
Frigokey
Frigokey
Frigokey
Frigokey
Frigokey
Frigokey
YUKARI GİT