Merkezi Soğutma Sistemi

Merkezi Soğutma Sistemi, soğutma ve iklimlendirme çözümlerini merkezi olarak yönetmenizi sağlar. Bu sayede, soğutma konusunda hakimiyet imkanınızı kontrolde zorluk artmadan arttırmış olur. Bu hakimiyetin sağladığı en büyük avantajlar kalite ve bunu sürdürebilme imkanıdır. Teknik olarak bakarsak Merkezi Soğutma Sistemleri demek herkes için aynı ihtiyaçlar değil kişiye ve ihtiyaca özel projelendirilen işler demektir. Bunun nedenini anlamak için neden ve nasıl projelendirilir bilmek gerekiyor.

Projelendirme aşamasında dikkat edilecek hususlardan ikisi hakkında bilgilendirme yapmak amaçlamaktayım. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz bu durumda bize müracaat edebilirsiniz. Projelendirme aşamalarından ihtiyaç ve gereklilik analizinden bahsedeceğim.

İhtiyaç analizi kurulacak ortamın keşfi ve ölçü alınması ile başlar, devamında ise kabaca ücret çıkartılır ve ilk adımdan itibaren olması gereken diyalog başlar. Karşılıklı diyalog ile ihtiyaçların tespiti yapılır ve bunun için gerekli bilgiler toplanır. Yeterli bilgi toplanınca bu faz biter. Burada ölçüt proje yetkilisi ve teklif verilecek kişinin sonucu görebilir olmasıdır.

Merkezi Soğutma Sistemi - Frigokey

Gereklilik analizine gelirsek: Bu daha çok tedarik ve satın alma ağırlıkta bir iş. Bu iş için yapılacak olan piyasadaki uygun malzeme ve araçların tedariklerini en uygun fiyata sağlamaktır. Ama sadece uygun fiyatlı malzemeler yetmez aynı zamanda projeye uygun olmalılar. Proje uygunluğu belirleyen şey kapasite olarak artı ve eksi yüzdelik dilimlerdir. Örneğin bir depoda yüzde on artı ve eksi demek yüzde on fire payı demektir. Proje kapasitesine göre fire payı da değişir. Bu fire payı orantılı şekilde azalmakta ve artmaktadır. Yalnız bu artı veya eksi yönde fire her zaman aynı miktarda olmayabilir, bunu da gözden kaçırmamalıyız.

Bunun dışında kaliteli işçilik hakkında bahsetmeliyiz. Kaliteli işçilik, kalitesiz işçiliğe nazaran daha ucuzdur. Ucuz olmasının sebebi bir kere yapılıyor ve tam yapılıyor olması. Bu durum dışında kaliteli ve ucuz işçilik aramak yerine işinizi yapmaya odaklanırsanız daha çok zamanınızı işe ve iş kazanmaya ayırabilirsiniz. Bedava peynir fare kapanında olur...

Merkezi Soğutma Sistemleri tarihi anlamda soğutma sistemlerinin gelişiminde bir aşamadır. Bu aşamada teknik ve fen bilimlerinin gelişme atılımlarının payı büyüktür. Kaliteli mesleki eğitim ve iş yaşantısı sayesinde sizi bu gelişmelerden faydalanmanız konusunda hem bilgilendirebilir hem de yardımcı olabiliriz. Şirket olarak, kullandığımız her ürünümüze hakimiyet anlamında tarihsel bağlarla sıkı sıkıya bağlıyız. Bu bağlamda Frigokey Soğutma Sistemleri olarak bilgilenmeniz için gerekeni yapmaya hazırız.

İLETİŞİM İÇİN: +90 532 274 86 57

@FRIGOKEY TAKİP EDİN

FACEBOOK
Frigokey
Frigokey
Frigokey
Frigokey
Frigokey
Frigokey
YUKARI GİT